Aktuality‎ > ‎

Téměř o dvě stovky drogově závislých se na Českobudějovicku stará kontaktní centrum Prevent.

přidáno: 11. 10. 2010 5:29, autor: Neznámý uživatel
Výběr z tisku

Vedoucí centra Olga Hynoušová řekla ve středu agentuře Mediafax, že za půl roku existence poskytlo sdružení závislým přes 20 tisíc injekčních stříkaček v rámci výměnného programu.

Centrum zahájilo svou činnost v Českých Budějovicích začátkem roku, když se občanské sdružení Prevent stalo vítězem veřejné zakázky na poskytovatele kontaktních a poradenských služeb pro uživatele drog v Českých Budějovicích, kterou vyhlásil magistrát. Kontaktní centrum zahájilo provoz se čtyřmi pracovníky zaměstnanými celkem na 3,5 úvazku, přičemž dva z pracovníků přešli do tohoto projektu z dlouhodobě fungujícího terénního programu Jihočeský stereetwork Prevent.

"Velmi dobře tedy znali českobudějovickou drogovou scénu a mnoho klientů už znalo je," poznamenala Olga Hynoušová. Odborně poskytované služby kontaktního centra ulehčily terénnímu programu od dlouhodobých klientů a ten se více zaměřil na skrytou populaci uživatelů drog, což vede k většímu pokrytí službami zaměřenými pro drogově závislé na území města.
Nejvíce využívanou službou centra je výměnný program. "V prvním měsíci provozu jsme v rámci 78 kontaktů vyměnili celkem 1619 kusů injekčního materiálu, v březnu již to bylo 3095 kusů při 122 kontaktech a v červnu celkem 5461 injekčních stříkaček v rámci 209 kontaktů," dodává Hynoušová.


celý článek najdete na  http://www.jihoceskezpravy.cz/zpravodajstvi-ceskobudejovicko/kontaktni-centrum-prevent-se-na-jihu-cech-stara-o-drogove-zavisle

http://www.regiony24.cz/11-99421-kontaktni-centrum-prevent-se-na-jihu-cech-stara-o-drogove-zavisle
Comments